Yurt Dışı Seyahatlerinizde Araç Kiralama

Yurt Dışı Seyahatlerinizde Araç Kiralama

Araç Kiralama 09.09.2018 2030

Yurt dışı seyahatleri ister iş seyahati olsun ister gezi amaçlı olsun bazen tek bir şehri bazen de birden fazla şehri kapsayabiliyor. Özellikle birden fazla şehire gidecekseniz yada gittiğiniz şehirde yoğun olarak gezecekseniz ulaşım aracı gereklilik oluyor. Yurt dışında birçok şehirde otobüs, tren, metro gibi gelişmiş toplu taşıma araçları bulunuyor. Ancak bu her zaman tüm ihtiyacınızı karşılayamayabiliyor.

Zamanınız kısıtlı olduğunda, kısa sürede bir yerden bir yere gitmek istediğinizde yada bir şehirden başka bir şehire geçmek istediğinizde kendi kullanacağınız bir araç çok daha avantajlı oluyor. Belirli saatlere bağlı kalmadan zahmetsizce ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Yurt dışı seyahatlerinde araç kiralama ile ilgili birçok soru geliyor ister istemez aklımıza. Yurtdışında araç kiralama süreci ülkemizde de olduğu gibi belirli prosedürlere bağlıdır. Gideceğiniz şehirdeki araç kiralama ofisine giderek aracınızı kiralayabileceğiniz gibi bu işlemi online da yapabilirsiniz.

Yurtdışında araç kiralayacağınızda dikkat etmeniz gereken hususlardan en önemlisi, araç kiralayacağınız firmanın güvenilir olmasıdır. Bazıları son derece kaliteli ve kurumsal hizmet sunarken bazıları ise yetersiz hizmet ile seyahatinizi mahvedebilir. Fiyatlar konusunda da firmalar arası farklılıklar olacaktır. Fiyatları ve sundukları hizmetleri seyahate çıkmadan önce karşılaştırmalısınız.

En iyi araç kiralama yöntemi nedir?

Araç kiralama için en iyi yöntem bizce online rezervasyonunu yaptırmanızdır. Aracınızı özelliklerine kadar belirleyebilir, aracı alacağınız ve teslim edeceğiniz tarihleri dilediğiniz gibi belirleyebilir ve online ödemesini yapabilirsiniz. Bu sayede daha yolculuğa başlamadan aracınız hazır, kafanız rahat olur.

Ülkemizde artık birçok alanda işlemlerimizi online yapabiliyoruz. Tatilimizi online satın alıyoruz, Biletlerimizi online satın alıyoruz, aracımızı neden kiralamayalım? Biletly.com, Rentalcars.com iş birliği ile en uygun fiyatlar ve en güvenilir firmaları bir araya getiriyor ve size sorunsuz hizmet sunuyor.

Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aracınızı kiraladınız sonrasında nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

1- KM sınırına dikkat edin! Bazı firmalar kiraladıkları araca km sınırı koyarlar. Bu sınırı aşmanız haline ekstra ücret talep edebilirler. Bu sebeple bu konuyu aracınızı teslim alırken netleştirin.

2- Saatlerin aşılmaması! Bazı firmalar bu konuda daha esnek davranırken bazı firmaların kuralları daha katıdır. Belirttiğiniz saatte aracınızı teslim etmemeniz halinde ekstra ücret talep edebilirler.

3- Araç sizdeyken kaza durumlarında, sigorta veya kasko şirketlerinin şartlarını, aracın kaskoya veya sigortaya tabi olup olmadığını, hangi durumlarda kasko veya sigortanın hizmet verip vermediğini aracı teslim alırken mutlaka öğrenmelisiniz.

Biletly.com ile Dünya Çapında 53.000'den Fazla Lokasyonda, Havalimanları ve Şehir Merkezlerinde Bulunan Lüks, Ekonomi ve Aile Sınıfındaki Araçlarda İndirimleri Karşılaştırın, En İyi Fiyat Garantisi ile Rezervasyon Yapın...